Merak edilen soruların cevaplarını aşağıda sunmaya çalıştık. Aşağıdaki sorular dışında sormak istediğiniz bir konu varsa veya aşağdaki cevaplar sizi yeterince aydınlatmıyorsa lütfen bize ulaşın.

Ödeme nasıl olacak?

Ödemelerin tamamı üyelik yapıldığı sırada tamamlanacaktır. Üyelik bedelinin asgari %40’ı peşinat olarak kooperatif banka hesabına yatırıldıktan sonra üyelik talebi alınacak ve üyelik kabul işlemlerinden sonra varsa kalan kısım ya defaten yada banka kredisi kullanılarak kapatılacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Konutların teslimine yaklaşık altı aylık bir zaman kala yapılacak genel kurul ve noter huzurunda düzenlenecek kura töreniyle üyelerin bağımsız bölümleri belirlenecektir.

Şerefiye ücreti nasıl belirlenecek ve ne kadar olacaktır?

Şerefiyelerin belirlenmesinde dairenin bulunduğu kat, manzarası, yönü, büyüklük farkı gibi faktörler göz önüne alınarak belirlenecek ve en az 25.000,00 TL, en çok 65.000,00 TL arasında bir değerde olacaktır.

Şerefiye ücretleri ne zaman ödenecektir?

Kura çekiminden sonra en çok dört ay içerisinde şerefiye bedeli tahsil edilecektir. Daha uzun vadede ödeme yapmak isteyen üyelerimiz için kredi imkanı banka tarafından sağlanacaktır.

Hangi bankayla kredi anlaşması yapılmıştır?

Kooperatifimiz konut proje finansman kredi anlaşmasını Garanti Bankası Dikmen Şubesi ile yapmıştır.

Başka bankadan kredi kullanılabilir mi?

Hayır. Konut proje kredisi yalnızca Garanti Bankası'ndan kullanılacaktır.

En çok ne kadar kredi kullanabilirim?

Üyelik bedelinin en fazla %60’ı kadar kredi kullnılabilir.

Bütün daireler kura ile mi belirlenecektir?

Kooperatif üyelerimiz standart 4+1 daire üyeleridir. Projede farklı tipte daireler yapılabilir. Üyelerimiz çatı katı ve zemin kat olmamak üzere proje sayfamızda planı ve görselleri mevcut olan dairelerin kurasına katılacaktır.

Üyelik hakkı devredilebilir mi?

Ortaklık, yazılı olarak yönetım kuruluna bildirmek suretiyle 10’uncu maddedeki ortaklık şartlarını taşıyan kişilere devredilebilir.

Devir halinde eski ortağın kooperatife karşı tüm hak ve yükümlülükleri yeni ortağa geçer, kooperatifçe, bu devir sebebiyle taraflardan ayrıca bir ödemede bulunmaları istenemez.

Üye kredi kullanmamışsa taliplisi ile kooperatif merkezine vereceği dilekce ile devir işlemini gerçekleştirebilir.

Tapu aşamasına gelindiğinde kredi kullanılmamışsa verilecek dilekce ile daireye ait tapuyu dilediği kişi adına çıkartabilir. Kredi kullanmış ise kredi kapatılmadan bir başkası üzerine tapu yaptıramaz.

Becayiş işlemi yapılabilir mi?

Kura çekiminden sonra becaiş işlemleri taliplilerin müracaatları dahilinde kooperatif merkezinde üyeler arasında yapılabilir.